hala namiotowa

Hala namiotowa jest to doskonały rozwiązanie w przypadku wydarzeń i ekspozycji czasowych, jest to również idealny substytut Hal stalowych wykorzystywanych w produkcji handlu czy też osłony obiektów sportowych. Ich powstawanie jest znacznie szybsze oraz łatwiejsze i tańsze przy czym wymaga mniej czynności prawno-budowniczych niż w przypadku wznoszenia zwykłych obiektów architektonicznych. Jakie pozwolenia są zatem potrzebne, aby móc użytkować halę oraz Jak wygląda przebieg jej montażu? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/hala-namiotowa-niezbedne-pozwolenia-i-przebieg-montazu/

Dokumenty, które są potrzebne na budowę hali namiotowej

Aby postawić całoroczną hale namiotowe, przed rozpoczęciem montażu powinniśmy uzyskać od burmistrza prezydenta miasta czy też starosty pozwolenie na budowę kropka zwracają się o takie pozwolenie musimy Podać dokładne informacje dotyczące między innymi miejsce oraz terminu rozpoczęcia prac, zakresu i rodzaju robót budowlanych, projektu budowy, a także prawa do dysponowania tą nieruchomością. 

Dodatkowo będzie nam również potrzebny kierownik budowy oraz udział Inspektora Nadzoru Budowlanego. Organ ma na wydanie pozwolenia na budowę maksymalnie 21 dni. Po uzyskaniu takiej zgody, musimy jeszcze zgłosić gotowość do budowy. Dopiero w momencie takich działań możemy przystąpić do montowania konstrukcji. Stawianie takiej hali namiotowej za pozwoleniem budowy jest nieco bardziej skomplikowanym rozwiązaniem, ale wciąż jest dużo szybsze od tradycyjnej budowli hali murowanej.

Przebieg montażu hali namiotowej

Przed zaczęciem jakichkolwiek działań powinniśmy rozplanować teren, wziąć pod uwagę funkcjonalność oraz kwestie bezpieczeństwa. Kolejnym krokiem który należy podjąć jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Grunt pod namiotem powinien być stabilny i równy oraz wypoziomowany w sposób który zagwarantuje, że żadne siły działające na tą konstrukcję, będą rozkładały się tak, aby nie doszło do naruszenia.

Taki montaż najlepiej jest polecić zakwalifikowany i firmie. Taka usługa często jest oferowana przez przedsiębiorców, którzy sprzedają takie hale namiotowe. Wystarczy jedynie zapytać. Całą konstrukcję stawiamy, zaczynając od montażu szkieletu. Po zabezpieczeniu każdej ramy, przechodzimy do następnego elementu czyli złożenia i naciągnięcia plandeki.

Namioty halowe stawiane są w kilka lub kilkanaście godzin. Nie jest to proces złożony kropka W przypadku dużej i niestandardowej konstrukcji, czas Może wydłużyć się do kilku dni. Taki proces jest oczywiście bardzo tani, oraz nie wymaga wielu formalności ze strony specjalistycznych organów. Taki namiot może być idealnym rozwiązaniem dla taki namiot może być idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, w które chcą organizować eventy dla swoich pracowników lub też klientów.

Zobacz też: http://www.psychomanipulacja.pl/na-jaki-zawod-sie-zdecydowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here